KOKTAJL DO ZADAŃ SPECJALNYCH



    

 Zalety mezoterapii ... Można o nich pisać bez końca!Przynosi ulgę niemal każdej skórze. Jest przełomem w walce ze starzeniem się skóry.Najlepsza dla przemęczonej, słabo odżywionej i przesuszonej skóry.- w tej metodzie 100 procent substancji wprowadzane jest w miejsce docelowe





Usuwa przebarwienia, pięknie rozjaśnia, rewitalizuje i usuwa oznaki starzenia.
Nie ważne, czy zmagamy się z problemami skórnymi, cellulitem, czy wypadaniem włosów - mezoterapia jest w stanie dać niesamowite efekty!
- minimalnie inwazyjna i niezwykle skuteczna technika ! W połączeniu z dobrymi kremami np. Dermalogica, które osobiście bardzo Wam polecam! przynosi długotrwałe efekty!


U 30-latek świetnie się sprawdza w okolicy oczu.
Kwas hialuronowy i aminokwasy zwalczają drobne zmarszczki, a peptydy bardzo dobrze rozświetlają.


Niektóre osoby zaczynają przygodę z mezo od tej najmniej inwazyjnej:
Mezoterapia bezigłowa - dostarcza skórze substancji odżywczych w komfortowy sposób. Zabieg wykorzystuje impulsy elektryczne, które sprawiają, że błony komórek skóry stają się bardziej przepuszczalne wchłaniają składniki odżywcze. Otwarcie kanałów hydrofilowych w komórkach pozwala na podanie cennych składników poprawiających kondycję skóry.
Efekty : spłyca zmarszczki, nawilża, zmniejsza cellulit oraz rozstępy. Poprawia także pracę układu limfatycznego, co zapobiega tworzeniu obrzęków.
W celu osiągnięcia optymalnych efektów zabiegi powinniśmy powtarzać w serii od 5 do 10 razy.
Przeciwwskazania:
- metalowe przedmioty w ciele
- rozrusznikiem serca
- alergie
- epilepsja, cukrzyca i choroby nowotworowe
- choroby skóry o podłożu wirusowym i bakteryjnym
- alergia
- kobiety w ciąży i karmiące piersią
Mezoterapia igłowa
Najbardziej ją lubię.
Polega na wstrzyknięciu w skórę odżywczego preparatu Najczęściej podaje się kwas hialuronowy, aminokwasy, antyoksydanty i witaminy. Mezoterapię igłową najlepiej zacząć już przed 30stką. Wtedy zmarszczki przeszkadzają Nam oraz bardziej i zmienia się Nasz owal twarzy. Zabieg opóźnia objawy starzenia i sprawdza się w przypadku suchej i pozbawionej blasku cery oraz przy problemach łysienia, rozstępów, blizn czy cellulitu. Odpowiednio dobrane prze kosmetologa preparaty pozwalają głęboko odżywić i wzmocnić skórę i cebulki włosów.
Popularnością nie grzeszy także mezoterapia mikroigłowa. Głębokość igieł i ich ilość jest dopasowywana przez specjalistę, w zależności od problemu oraz miejsca w jakim wykonywany jest zabieg. Mikrourazy powodują obrzęk tkanek oraz stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Wymusza to intensywną odnowę tkanki.
Każdy rodzaj mezoterapii oraz koktajlu odżywczego powinien być indywidualnie dobrany do problemów skóry. Są to zabiegi, które zapobiegają starzeniu się skóry i wspomagają jej odnowę oraz przebudowę.
CO PODAJEMY W MEZOTERAPII (najczęściej) - Duże streszczenie dla leniwych ;):


1. KWAS HIALURONOWY - odgrywa decydującą rolę w procesie gojenia ran, nawilżania naskórka, stymulacji fibroblastów i neutralizacji wolnych rodników.
2. ANTYOKSYDANTY - hamują procesy starzenia się skóry :
3.WITAMINA E - „witamina młodości” jako przeciwutleniacz, efektywnie chroni przed utratą wody wzmacniając barierę naskórka.
Działa fotoprotekcyjnie, czyli chroni przed skutkami promieniowania UV, przed rumieniem, obrzękiem i obniża ryzyko wystąpienia nowotworów skóry.
Ponadto witamina E poprawia ukrwienie skóry i opóźnia starzenie.


4. WITAMINA A i retinoidy - witamina A zapobiega powstaniu fotouszkodzeń. Retinol pobudza syntezę kolagenu typu I, III i VII, elastyny, prokolagenu i fibryliny, co wpływa na opóźnienie powstania zmarszczek i przebarwień.
Retinoidy zmniejszają tendencję do tworzenia zaskórników i przyspieszają gojenie się naskórka. Poprawiają elastyczność, wygładzają i zmniejszają uczucie szorstkości.


5. WITAMINA C (kwas askorbinowy) - przede wszystkim rozświetla i regeneruje . Ponadto redukuje przebarwienia i opóźnia procesy starzenia. Dodatkowo wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i działa przeciwzapalnie.


6. KOENZYM Q10 (ubichinon)
Po 30. roku życia jego ilość maleje. Jest bardzo ważny dla zachowania młodego wyglądu ponieważ chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się, wygładza i uelastycznia ją.


7. POLIFENOLE: - jest to grupa substancji o działaniu przede wszystkim antyoksydacyjnym. Działają przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, bakteriobójczo, bakteriostatycznie, przeciwgrzybiczo oraz uszczelniają naczynia krwionośne. Są naturalnym filtrem promieniochronnym zwłaszcza wobec promieni UVA. Opóźniają procesy starzenia się skóry, likwidują przebarwienia W warstwie rogowej naskórka działają przede wszystkim przeciwrodnikowo, a w głębszych poprawiają mikrokrążenie skórne.


8. FLAWONOIDY- (najczęściej spotykane: np. resweratrol, hespedryna, rutyna) zwiększają odporność organizmu, łagodzą stany zapalne i uszczelniają naczynia krwionośne. Zwiększają nawilżenie i napięcie skóry oraz przeciwdziałają powstawaniu obrzęków.
9. WITAMINA B7 czyli biotyna - stymuluje komórki skóry, poprawia jej zdolności regeneracyjne, co prowadzi do redukcji drobnych zmarszczek.
10. MIKROELEMENTY :
- Żelazo - bierze udział w procesach detoksykacji organizmu i regeneracji skóry właściwej. Jest niezbędnym składnikiem w syntezie kolagenu.
- Cynk korzystnie wpływa na przyspieszenie gojenia się ran, działa przeciwzapalnie i bakteriostatycznie. W kosmetykach cynk funkcjonuje jako składnik przeciwłojotokowy, antyseptyczny i bakteriostatyczny.
- Miedź - wpływa na regenerację. W zestawieniu z peptydami wspomaga ochronę i przyspiesza procesy odnowy tkanek skóry. Działa nawilżająco i przeciwzmarszczkowo.
- Krzem - spełnia ważną rolę w tworzeniu kolagenu. Oprócz tego wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych i przyspiesza procesy gojenia.
- Selen - zmniejsza uszkodzenia kolagenu, opóźnia starzenie skóry, popraw
ia elastyczność, działa zmiękczająco i wygładzająco.
11. AMINOKWASY - wpływają na poziom nawilżenia, odnowę i naprawę skóry. Mają działanie regulacyjne na pH naskórka, a dodatkowo stymulują regenerację tkanek jako jeden ze składników kolagenu. Ostatnio bardzo popularna jest Tauryna - posiada właściwości ochronne, przeciwutleniające i przeciwzapalne. Jest bardzo cenna m.in dlatego, że zatrzymuje wodę w skórze,, co za tym idzie - wypełnia i wygładza zmarszczki.
12. KWASY TŁUSZCZOWE - podawane w zabiegach mezoterapii wpływają na utrzymanie prawidłowego pH skóry, działają przeciwzapalnie, przeciwzakrzepowo i rozszerzają naczynia. Są polecane w terapii skóry tłustej ponieważ poprawiają pracę gruczołów łojowych, odblokowują pory oraz zmniejszają ilości zaskórników. N


Macie już podstawową wiedzę;) - możecie oddać się w ręce kosmetologa, który stworzy dla Was koktajl do zadań specjalnych.
Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując zabiegi systematycznie oraz przy pomocy sprawdzonych urządzeń i preparatów.
Powodzenia...


Komentarze